HAKKIMDA

Stratejik Danışman, Türk İş Adamı, Turizm Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü

İngilizce Dil Bilimi ile İşletme İlmini Lisans düzeyinde harmanlayan  A.Cemal Saner ADALILAR, üniversite hayatında aldığı eğitimleri hayat mektebinde de uygulamak üzere 1997 yılında Lider Ltd. Şti.’yi kurdu. 20 yıldır şirketinin Kaptan Köşkünde yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Müdür olarak görev aldı. Bu yola çıkarken bir Türk Bilim Kadını olan annesi Ayça ADALILAR’ı kendisine rol model olarak aldı.Halen de sektöre genç girişimciler kazandırmak için Türk İş Adamı ünvanının hakkını vermeye çalışmaktadır.

Proje yazarlığı, Proje denetçiliği, Proje Danışmanlığı konusunda uzmanlaşan A.Cemal Saner ADALILAR kamu ve özel sektöre de konusunda Stratejik Danışmanlık yapmaktadır. Stratejik Danışmanlığı “Hem alaylı, hem mektepli davranabilmek yeteneğine sahip olmak olarak yorumlayan, Zaman ve olanakların sınırlı, doğrudan en verimli etkin sonuca ulaşmanın zorunlu olduğu, kişiye özgü hizmet olarak” yorumlayan A.Cemal Saner ADALILAR, Kamuda görev aldığı 25 yıl boyunca Devlet Bakanı Sn.Nafiz KURT, Devlet Bakanı Sn Metin GÜRDERE, Başbakan Yardımcısı Sn.Hüsamettin ÖZKAN, Devlet Bakanı Sn.Rüştü Kazım Yücelenin Özel kalemlerinde görev yapma onuruna ulaştı ve devlet adamlığı, kamu yönetimi, liderlik konusunda görgü, bilgi ve kültürünü arttırma imkanı buldu.

Eğitmenlik sevgisini, Yurtiçi ve Yurtdışı üniversitelerde, seminer ve kongrelerde başta Çankaya Halk Eğitim Merkezi olmak üzere istek gelen Türkiye’deki tüm H.E.M’lerde öğrencilere aktarmaktadır. 25 yıl boyunca Girişimcilik, Kişisel Gelişim, Turizm ve Otelcilik, Grafik Tasarım konularında usta öğretici olarak hayat boyu eğitime katkıda bulunmaktadır. 25 yıldır Fahri olarak her aşamasında görev yaptığı Turizm Geliştirme Vakfına Yönetim Kurulu Kararı ile 2015 Yılında Yönetim Kurulu Üyesi seçilen A.Cemal Saner ADALILAR, 2019 yılında da Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur ve halen Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürüdür.

İleri düzeyde İngilizce ve Uluslararası Sembol(İşaret) Dili bilen A.Cemal Saner ADALILAR evli ve bir erkek çocuk babasıdır. Judo spor ve felsefesini saygı ve sevgiyle andığı Aziz ÇAKIROĞLU ve Temel ÇAKIROĞLU hocalarından alma onurunu yaşamış 2000 yılından beri de denize olan sevgisini Amatör Denizci belgesi alarak Yelkencilikle bastırmaya çalışmıştır. Yelkenle dünya seyahati hayata geçiremediği tek projesidir.

 

Üyelikler

Turizm Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi,

Ankara Ticaret Odası Üyesi,

Manisa Ziraat Odası Üyesi,